طلای کم اجرت و بدون اجرت

اگر به دنبال اطلاعاتی در رابطه با طلای کم اجرت و بدون اجرت هستید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. در بخش اول این مقاله در رابطه با معنای این نوع طلاها توضیحاتی را خدمت شما عزیزان ارائه می‌دهیم و در بخش دوم در رابطه با خرید طلا با اجرت کم و بدون اجرت صحبت خواهیم کرد.
طلای کم اجرت و بدون اجرت به چه معناست

 

طلای کم اجرت و بدون اجرت
بسیاری از طلافروش‌ها در طول سال، به جواهرساز، سفارشات متنوع و زیادی می‌دهند. جواهرساز نیز به دلیل حجم بالای سفارش و اعتبار خرید طلافروش، اجرت طلا یا همان دستمزد را به مقدار بسیار زیادی کاهش می‌دهد. بر این اساس، در هنگام فروش، قیمت طلا به مقدار بسیار زیادی پایین می‌آید. در چنین مواردی از اصطلاح طلای کـم اجـرت استفاده می‌کنند. همچنین اگر فردی قصد فروش طلای دست دوم را داشته باشد نیز، این طلا به نام طلای کم اجرت شناخته می‌شود.

جواهرات دست دوم، جواهراتی هستند که مدتی از آن‌ها استفاده شده است و به دلیل آن که کیفیت اولیه را ندارند، قیمت اولیه‌ی خود را از دست داده‌اند. در قیمت‌گذاری این گونه طلاها، تنها طلای خام آن‌ها قیمت‌گذاری شده و بر اساس آن ارزش طلا محاسبه می‌گردد. ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در مغازه‌ی طلافروشی از زبان فروشنده بشنوید که اجرت ساخت این طلا بسیار کم است. برخی از افراد به دلیل اجرت کمی که النگو دارد، آن را برای خرید انتخاب می‌کنند. به این گونه طلاها، طلای بدون اجرت گفته می‌شود. همچنین طلاهایی که ساخت آن‌ها ساده است و نیاز به دقت بالایی ندارد، دارای کارمزد بسیار ناچیزی هستند و از این رو طلای بدون اجرت نامیده می‌شوند.

توصیه هایی در رابطه با خرید طلای کم اجرت و بدون اجرت

بسیاری از افراد تصور می‌کنند، طلای کـم اجـرت، تنها به طلایی گفته می‌شود که قبلا توسط فرد دیگری استفاده شده است. اما باید بدانید که در مورد این طلا، تعاریف دیگری نیز وجود دارد. توصیه می‌شود در هنگام خرید طلا دقت کافی را داشته باشید، زیرا برخی از طلافروشان برای آن که بتوانند طلاهای عیار پایین یا تقلبی خود را به فروش برسانند، از این اصطلاح استفاده می‌کنند و مشتریان خود را ترغیب می‌کنند که طلای پیشنهادی آنان را خریداری نمایند.

بنابراین نه تنها در رابطه با طلای کـم اجـرت و بدون اجرت، بلکه اگر در رابطه با اجرت طلا بی‌اطلاع باشید، ممکن است هزینه‌های بالاتری را نسبت به آن چه که باید بپردازید. زمانی متوجه می‌شود در این مورد آگاهی کاملی ندارید که به طلافروشی مراجعه کرده و قصد فروش طلای خود را داشته باشید. دقت داشته باشید که پیش از خرید طلا، آگاهی خود را در رابطه با اجرت طلا بالا ببرید. هرچه در ساخت طلا، جواهرساز دقت بالایی را به کار برده باشد، اجرت آن طلا هم بالاتر است.

چرا طلا با اجرت کم بخریم؟

کسانی که به خرید طلا اقدام می‌کنند باید عوامل مختلفی را در تصمیم گیری هایشان دخالت دهند.

از جمله مواردی که شخص باید در خرید طلا در تصمیم گیری هایشان  دخالت بدهد عبارتند از :

سلیقه شخصی اشخاص

بودجه

توان مالی

موارد گفته شده در بالا می‌تواند افراد را به خرید  طلایی که اجرت آن کم است تشویق کند.

کسانی که هزینه کمتری را برای خرید طلا کنار می‌گذارند، با انتخاب طلا با اجرت کم می‌توانند مبلغ کمتری را بپردازند.

 البته این را هم باید بدانید که طلاهایی با اجرت کم مشخصاتی دارند که عبارتند از:

طراحی ساده و مینیمال

ساخت طلا به صورت لیزری

این موارد باعث می‌شود هزینه طراحی و ساخت طلا کمتر شود.

اگر در اطرافیان خود هم مشاهده کنید و یا در جوامع امروزی شاهد خواهید بود که طرفداران طرح های ساده و مینیمال زیاد هستند که البته قیمت آن طلا ها هم در  تصمیم گیری شان برای خرید آن طلا بی‌تأثیر نبوده است.

طلای کم اجرت چیست؟

همانطور که گفته شد، اجرت هزینه‌ای است که بابت زحمات طراح و سازنده آن در نظر گرفته می‌شود.

طلای کم اجرت به این معنی است که اگر طلا در فرایند ساخت ساده تری داشته باشد، نسبت به طلاهایی که در ساخت زحمت زیادی را از سازنده می‌گیرند، اجرت آن  کمتر بوده و به آن، طلای کم اجرت می گویند.

با توجه به فرایند ساخت طلا و ویژگی های مختلف محصولات طلا که در اجرت آن  تاثیرگذار است ممکن است درصد از قیمت مقدار طلای کار شده در آن محصول و یا اینکه مبلغ ثابتی در نظر گرفته شود.

بیشتر افراد بر این باورند که در مغازه های سنتی و قدیمیطلا فروشی،با سابقه بالا،اجرت ساخت طلای آنها  کمتر است  نسبت به گالری های طلا یا فروشگاه‌های بزرگ.

پس این را باید بدانید که این مورد  حتمی نیست و استثناهایی هم وجود دارد که نشان می‌دهد در یک گالری طلا هم محصولات کم اجرت وجود دارد تا به مشتریان ارائه شوند.

طلای بدون اجرت چیست؟

بعضی از طلافروشی‌های سنتی و قدیمی، طلاهایی که توسط مشتری به آنها فروخته شده را به عنوان طلای دست دوم است خریداری می‌کنند و طلا های خریداری شده را ترمیم  و آبکاری می‌کنند.

بعد از این کار آنها طلای ترمیم شده را برای فروش به مشتریان ارائه می کنند. پس یعنیآنها فقط هزینه طلای بکار رفته در محصول را به مشتری میپردازند که این یعنی هزینه‌ای بابت طراحی و ساخت نمی‌پردازند.

پس طلایی که به فروش گذاشته می‌شود بدون در نظر گرفتن هزینه ساخت و طراحی قیمت گذاریمی‌شوند و به آن طلای بدون اجرت می‌گویند.

طلای کم اجرت و بدون اجرت

مزایای خرید طلای بدون اجرت

پرداخت نکردن دستمزد ساخت طلا

بهترین گزینه برای سرمایه گذاری

ارزان بودن قیمت طلا

سود کردن با خرید طلای دست دوم

کلام آخر

هدف ما از نوشتن این مقاله این بود که معنای طلای کـم اجـرت و بدون اجرت را خدمت شما عزیزان توضیح دهیم. همچنین در بخش دیگری از این مقاله توضیح دادیم که بهتر است کدام نوع طلا را خریداری کنید. امیدواریم در این رابطه، اطلاعات کاربردی را با خواندن این مقاله بدست آورده باشید.

 

گالری حسینی

بورس انواع طلا،نقره و ساعت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
نوع طلا:
قیمت طلا:
وزن:
اجرت ساخت:
سود:
مالیات و عوارض:
جواهر:
طلا:
نتیجه: