تفاوت طلای سفید و زرد

تفاوت طلای سفید و زرد در مرحله اول به رنگشان مربوط می شود. هر چند که هر گاه اسمی از طلا آورده می شود ذهن ما سریعا به سمت طلاهای زرد و درخشان می رود. اما در حقیقت طلا در رنگ های مختلفی همچون زرد، سفید، سیاه قلم و قرمز و … تولید می شود. که هر کسی بنابر سلیقه ای که دارد، یک رنگ را انتخاب می کند. اما بسیاری از مردم نمی دانند که طلای زرد و سفید چه تفاوت هایی با هم دارند در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا تفاوت این دو را به طور مختصر و جامع بیان کنیم.

تفاوت طلای سفید و زرد

 

تفاوت های اصلی طلای زرد و سفید در چیست؟

تفاوت اصلی طلای زرد و سفید در ترکیب فلزی است که برای ساخت آن ها استفاده می شود. در طراحی و ساخت طلا از فلزاتی همچون نیکل، مس، نقره، پالادیوم و … استفاده می شود که در هر رنگ طلا مقدار ترکیب این فلزات متفاوت است. مثلا طلای زرد مس بیشتری دارد و طلای سفید نیکل بیشتری در ساخت آن استفاده شده است. اما نگران مقدار طلای خالص بکار رفته نباشید. زیرا هر کدام از طلاهایی که استفاده می کنید، طلای 18 عیار به همراه 6 قسمت از سایر فلزات استفاده می شوند که در مجموع 24 عیار می شوند.

تفاوت رنگ طلای زرد و سفید

طلای سفید شباهت زیادی به نقره دارد و اگر طلاشناس نباشید نمی تانید طلای سفید را از نقره تشخیص دهید. اما طلای زرد کاملا مشهود است و به رنگ رزگلد است. معمولا حلقه های نامزدی را از طلای سفید انتخاب می کنند. زیرا آقایان علاقه بیشتری به طلای سفید دارند و برای ست بودن حلقه ها لازم است هر دو از یک رنگ باشند.

نگهداری از طلای سفید و زرد

طلای سفید و زرد از لحاظ نگهداری نیز متفاوت هستند مخصوصا اگر شغلی دارید که ممکن است دستتان را زیاد درگیر خود کند می تواند به طلای شما آسیب برساند. طلای زرد هر چقدر هم در معرض خراش ها و ضربه خوردگی ها باشد، با صیقل دادن درخشش و زیبایی خود را بازیابی می کند. در مقابل طلای سفید به جهت اینکه نیکل بیشتری دارد، کمی بادوام تر از طلای زرد است. اما در هر صورت برای حفظ درخشندگی خود نیاز به مراقبت دارد. از طرفی طلای سفید روکش رودیوم دارد که این مسئله به درخشش آن کمک می کند.

 

طلافروشی حسینی

بورس انواع طلا،نقره و ساعت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
نوع طلا:
قیمت طلا:
وزن:
اجرت ساخت:
سود:
مالیات و عوارض:
جواهر:
طلا:
نتیجه: