مشاوره خرید سکه طلا

در این مقاله مبحث مشاوره خرید سکه طلا را بیان می کنیم. اگر هدف شما از خرید طلا صرفا سرمایه گذاری است، پیشنهاد می کنیم سکه طلا بخرید. البته این به معنای متفاوت بودن ارزش سکه و طلا نیست. چرا که هر دو ارزش مالی یکسانی دارند، اما در زمانی که سکه را بفروشید، سود بیشتری به دست می آورید. زیرا هزینه تولیدی برای سکه وجود ندارد، اما اگر بخواهید جواهرات خود را بفروشید، مبلغ آن از هزینه تولید کسر می شود. به طور کلی میانگین بازدهی که از خرید و فروش سکه طلابه دست می آید،۲۰ تا ۳۰ درصد در یک سال می باشد.

 

مشاوره خرید سکه طلا

نکات مهم هنگام خرید سکه طلا

در صورتی که قصد خرید سکه طلا را به نیت سرمایه گذاری دارید، بهتر است مراقب باشید تا سرمایه تان به هدر نرود. بنابراین نکات مهمی را در زمان خرید سکه طلا باید در نظر داشته باشید که عبارتند از:

  • قبل از خرید حتما از منابع مختلفی قیمت سکه را جویا شوید. ممکن است برخی از فروشنده ها از عدم آگاهی خریدار سوء استفاده کنند و سکه را با قیمت بالاتری بفروشند.
  • توصیه می کنیم که سکه ضرب شده را از سال ۸۶ به بعد خریداری نمایید. چرا که بازار این نوع سکه ها رونق بیشتری دارد و راحت تر به فروش می رسند.
  • حتماً از مراکزی که مجوز فروش سکه دارند، اقدام به خرید نمایید.
  • توجه داشته باشید که سکه خریداری شده باید وکیوم و دارای برچسب هولوگرام باشد. در صورتی که این برچسب را نداشته باشد، نمی‌ توانید اصل یا تقلبی بودن سکه را تشخیص دهید.
  • از آنجایی که برای سکه فاکتور صادر نمی شود، مشخصات روی وکیوم سکه باید با مشخصات مرکزی که از آنجا خریداری می کنید یکی باشد.
  • سکه های تاریخی از جمله سکه های پهلوی برای سرمایه گذاری مناسب نیستند. چرا که بیشتر جنبه کلکسیونی دارند و خرید و فروش آنها بسیار سخت انجام می شود.
  • بهتر است سکه بانکی خریداری نمایید. سکه بانکی در ضرابخانه بانک مرکزی ضرب می شود و روی وکیوم آن جمله سکه بانکی تضمین شده نوشته است.

برای سرمایه گذاری طلا بخریم یا سکه؟

قطعاً اولین پرسشی که در حین سرمایه گذاری  ی شما ایجاد می‌شود و ذهنتان را به خود درگیر می‌کند این است که سرمایه گذاری با طلا بهتر است یا سکه؟

در صورتی که نیت شما از خرید طلا صرفاً سرمایه گذاری باشد، پیشنهاد ما سکه است. همانگونه که می دانید در هنگام خرید طلا مبلغی به نام اجرت و دستمزد از شما گرفته می شود. اما سکه اجرت ندارد و هنگام فروش نیز پول اجرت از آن کم نمی شود.

 

طلافروشی حسینی

بورس انواع طلا،نقره و ساعت

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
نوع طلا:
قیمت طلا:
وزن:
اجرت ساخت:
سود:
مالیات و عوارض:
جواهر:
طلا:
نتیجه: