طلای بدون کارمزد

وقتی شما یک قطعه طلا خریداری می کنید علاوه بر ارزش طلا که شامل وزن و عیار خود طلاست باید هزینه کارمزد آن هم پرداخت کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که کارمزد چیست و چرا باید در قبال آن هزینه متقبل شوید ؟ درواقع شما دارید دستمزد کسانی که رو قطعه طلا خام کار می کنند . و در قالب طلا مورد پسند شما می سازند می پردازید .اجرت یا کارمزد بسیار متنوع است در واقع از قانون خاصی پیروی نمی کند. کارهایی که جدید تر هستند کارمزد بیشتری نسبت به طلاهای قدیمی دارند . در این مقاله به طلای بدون کارمـزد میپردازیم.

 

 

طلای بدون کارمزد

کارمزد طلا

امروزه ماشین آلاتی مانند CNC و ربات‌ها، جای انسان‌ها را گرفته ‌اند کارمزد یا اجرت طلاهایی که با این دستگاه ساخته می شوند کمتر است .

در جواهرسازی هایی که با سنگ های قیمتی سر و کار دارند، چون احتمال دارد سنگ بشکند کارمزد بالاتری می گیرند .

باید بدانید که کارمزد طلا گرمی حساب می شود به طور مثال کارمزد هر گرم طلا پنجاه هزار تومان می باشد.

در بین طلا فروشان برای قیمت کلی یه تکه طلا یک فرمولی وجود دارد که اینگونه محاسبه می شود.

۹ درصدمالیات + ۷ درصد سود مغازه‌دار + (وزن کل طلا×(قیمت یک گرم طلا + اجرت ساخت یک گرم طلا)

شاید طبق این فرمول کارمزد طلا در طلاهایی با وزن پایین مثل دو سه گرم به چشم نیاید اما وقتی قصد خرید طلاهایی با وزن ۴۰ تا ۵۰ گرم داشته باشید طبق این فرمول قطعاً قیمت کارمزد ساخت این سرویس قابل چشم پوشی نیست .

طلای بدون کارمزد

خب شاید برایتان سوال پیش بیاید طلا بدون کارمزد وجود دارد ؟

بعضی از طلاهایی که در طلا فروشی ها وجود دارند. کارمـزد ساخت کمی دارند، بعضی از طلا جات به خاطر اینکه برای ساخت آن از دقت زیادی استفاده نشده است. وبا دستگاه های مخصوص آن را می سازند کارمـزد ناچیزی دارند. و معمولا کارگاه های جواهر سازی یک نمونه طلا را به صورت عمده می فروشد کارمـزد آن طلا نسبت به طلاهایی که با دقت و ظرافت فراوان ساخته شده اند ناچیز یا صفر می باشد.

بعضی اوقات یک طلا فروش برای تغییر دکوراسیون ویترین خود می خواهد. طلاهای قدیمی را زودتر به فروش برساند به خاطر همین طلاهای قدیمی خود را بدون کارمـزد به فروش می رساند .

بعضی از افراد فکر می کنند طلای بدون کارمـزد به این معنی است که آن طلا دست دوم است، اما طلا دست دوم با طلا بدون کارمـزد دوتا مقوله جدا ازهم هستند.

 

گالری حسینی

بورس انواع طلا،نقره و ساعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
نوع طلا:
قیمت طلا:
وزن:
اجرت ساخت:
سود:
مالیات و عوارض:
جواهر:
طلا:
نتیجه: