طلای بدون اجرت در شهریار

از قدیم الایام تا به امروز طلا و جواهرات به عنوان بهترین و زیباترین زیورآلات مورد استفاده بوده است. تاریخچه این فلز گران بها به زمان قبل از میلاد مسیح می رسد. از همان زمان این فلز باارزش بوده و افراد مرفه و پولدار جامعه از آن استفاده می کردند. با گذشت زمان نیز ارزش آن از بین نرفته بلکه هرروز بر آن افزوده شد. تا به امروز که طلا به عنوان ارزشمندترین فلز شناخته می شود. معمولا بعنوان زیورآلات تزیینی برای خانم ها کاربرد دارد و امروزه قیمت انواع طلا و جواهر بر اساس وزن و میزان طلا به کار رفته و همچنین هزینه و یا اجرت ساخت محاسبه می شود. به عبارتی دیگر انواع مختلف زیورآلات علاوه بر هزینه وزن طلا بر اساس گرم، هزینه ‌ای بابت ساخت آن نیز باید پرداخت نمایند که به آن اجرت طلا می‌گویند. در اینجا به خرید طلای بدون اجرت در شهریار و شرایط  آن می پردازیم.

 

طلای بدون اجرت در شهریار

کارمزد طلا چیست؟

زمانی که یک قطعه طلا می خرید، باید علاوه بر ارزش خود طلا که وزن آن را شامل می شود، هزینه ای بابت کارمزد و به اصطلاح دستمزد ساخت و طراحی آن پرداخت کنید. بنابراین مقدار پولی که بابت هر گرم طلا به سازنده آن پرداخت می شود، کارمزد طلا نام دارد. میزان کارمزد متنوع است و از قانون خاصی تبعیت نمی کند. مثلا کارهایی که زمان بیشتری را به خود اختصاص دهند یا مدل های جدیدتری باشند، کارمزد بیشتری دارند. البته امروزه با توجه به دستگاه های پیشرفته و مجهزی که برای ساخت طلا بوجود آمده اند، دخالت دست انسان کمتر شده و طبیعتا هزینه ای که بابت کارمزد نیز پرداخت می شود، کمتر خواهد بود. در جواهراتی که از سنگ های قیمتی نیز استفاده می شود، به علت دقت بالا و احتمال شکستن سنگ ها کارمزد بالاتر خواهد بود. معمولا کارمزد طلا به صورت گرمی انجام می شود مثلا هر گرم طلا مبلغی مثلا صدهزارتومان کارمزد دارد. برخی از کارمزدها نیز به صورت درصدی محاسبه می شود.

طلای بدون اجرت چیست؟

کارمزد و یا اجرت طلا از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت انواع طلا و جواهرات هستند. اگر قصد خرید طلا بدون کارمزد را دارید باید طلای دست دوم خریداری نمایید. طلای دست دوم طلایی است که قبلا استفاده شده و بعد از ترمیم دوباره به فروش رسیده است. افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری دارند می توانند با خرید این نوع طلا و بدون پرداخت هزینه کارمزد یک سرمایه گذاری سودآور داشته باشند.

مزایای خرید طلا بدون اجرت

خرید طلا جدای از بحث زیورآلات و تزیینی بودنش معمولا برای سرمایه گذاری و یا نگهداری از پول افراد به خرید طلا روی می آورند. خرید طلای دست دوم و بدون اجرت مزایایی دارد که در اینجا به چند مورد از آن اشاره می کنیم:

قیمت مناسب طلای دست دوم نسبت به طلای کارنکرده

نداشتن کارمزد و عدم پرداخت اجرت برای ساخت آن

سرمایه گذاری سودآور

معایب خرید طلا بدون اجرت

طلای بدون اجرت در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد که در اینجا به چند مورد از آن اشاره می کنیم:

درخشندگی و جذابیت طلای نو را ندارند. به عبارتی چون قبلا استفاده شده رنگی کدرتر دارد.

احتمال کلاهبرداری و تقلب در طلاهای بدون کارمزد بسیار بالاست. توجه داشته باشید حتما از طلافروشی هایی طلای بدون کارمزد را خریداری کنید که معتبر و مطمئن باشند.

طلاهای بدون کارمزد جدید و ترند نیستند و عمدتا مدل های قدیمی تر هستند.

عوامل موثر در قیمت طلا بدون اجرت

هر خرید و فروشی در بازار اصول و قواعد خاص خود را دارد. خرید و فروش طلا نیز از این قاعده مستثنی نیست. کارمزد طلا و اجرت ساخت طلا یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که می ‌تواند بر روی افزایش و یا کاهش طلا تاثیر گذار باشد. اگر اجرت را از قیمت طلا حذف کنیم تفاوت قیمت فاحشی را شاهد خواهیم بود. به همین جهت توصیه می شود در هنگام خرید تما به میزان کارمزد آن توجه داشته باشید.

نکات مهم در خرید طلا بدون اجرت

حال که طلای بدون اجرت را شناختید و با معایب و مزایای آن آشنا شدید لازم است نکاتی را در خصوص خرید طلا بدون اجرت در اینجا بیان کنیم:

اطمینان پیدا کنید که طلای خریداری شده اصل بوده و در معامله تقلبی صورت نگرفته است.

حتما فاکتور خرید دریافت کنید و توجه داشته باشید در فاکتور مشخصات کامل طلا نوشته شده باشد.

سود فروشنده و مبلغ دریافتی بیشتر از حد معمول نباشد. عیار طلا را بسنجید.

از فروشگاه معتبر و مطمئن خرید انجام دهید.

 

طلای بدون اجرت در شهریار

جمع بندی

همانطور که گفتیم، اجرت طلا به صورت نسبی است. و بین طلافروش ها متفاوت است. اما توجه داشته باشید این مبلغ بیش از حد معمول نباشد. برای سرمایه گذاری پیشنهاد می کنیم حتما طلای دست دوم و بدون کارمزد خریداری کنید. تا در صورت لزوم هر زمان که بخواهید بدون ضرر آن را به پول نقد تبدیل کنید.

 

طلافروشی حسینی

بورس انواع طلا،نقره و ساعت

 

2 دیدگاه برای “طلای بدون اجرت در شهریار”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه
نوع طلا:
قیمت طلا:
وزن:
اجرت ساخت:
سود:
مالیات و عوارض:
جواهر:
طلا:
نتیجه: