طلافروشی

طلافروشی

طلا یا زر یک عنصر است. طلا یک نوع فلز است که نرم و شکل پذیر است. این فلز در معرض هوا و یا آب زنگ نمی زند. رنگ طلا زرد رنگ است و براق است و بسیار چشم گیر است. طلا کمیاب است و هر چیز کمیابی گران است و سخت می توان آن را بدست آورد. شاید شما هم شاهد علاقه خانم ها به طلا بوده اید.  در این مطلب سعی داریم به مبحث طلافروشی بپردازیم.

 

طلافروشی

طلا فروشی چیست؟

به فروشگاه یا مغازه ای گفته می شود که در آن انواع و اقسام طلا و جواهرات، سکه بهار آزادی و سنگ های قیمتی و با ارزش خرید و فروش می شود، طلا فروشی می گویند.

مزایای شغل طلا فروشی

جهانی بودن کالا

برای سرمایه گذاری است

نقد شوندگی بالایی دارد

رشته طلا فروشی

در شغل طلا فروشی، طلا شناسی و تشخیص عیار آن و همچنین شناخت فلزات گرانبها بسیار مهم است، اگر کسی کمی در این مورد ضعف داشته باشد در این رشته موفق نخواهد بود. طلا ماده ای  بسیار ارزشمند و مهم است. باید دقت کافی را برای کار با آن  داشته باشید.

امروزه رشته‌ هایی تصویب می شوند که در گذشته جزو اطلاعات عمومی بودند و یا برای رسیدن به آن نیازی به مدرک تحصیلی نداشتید و یا اینکه زیر شاخه رشته های دیگر بودند، ولی اکنون آن رشته ها به تنهایی برای خود شغل هایی مجزا ایجاد می ‌کنند. یکی از این رشته ها رشته طراحی و ساخت طلا و جواهرات است. این رشته باعث می شود که علاقه مندان به دنیای  رنگارنگ و جذاب طلا و جواهرات با گذراندن این رشته و دریافت مدرک بتوانند شغل خودشان راه بیندازند.

بهترین طلافروشی در شهریار

بهترین طلا فروشی در شهریار می تواند برای شما به گونه ای سودآور باشد که بتوانید به عنوان یک سرمایه گذاری ویژه روی آن حساب کنید. با خرید طلا و سرمایه گذاری روی آن می توانید از نوسان قیمت طلا مخصوصا در این شرایط بازار سود خوبی کسب کنید. گالری طلای حسینی با مشاوران زبده و متخصصی که در اختیار دارد، در خدمت شماست تا بتوانید با استفاده از طلا سرمایه خود را چندبرابر کنید.

طراحی طلا

وقتی حرف از طراحی می‌ شود یعنی طراح باید بتواند طرح هایی با سلیقه ‌های مردم و طرح هایی جدید و منحصر به فرد ایجاد کند، و گرنه به یک عنصر ساده هنری تبدیل می شود.

به طور مثال طلا  را به عنوان شاخص طراحی و تولید جواهرات در نظر بگیرید،  این گونه می توانید با مقایسه آمار، به اهمیت جواهرسازی پی ببرید.

برای وارد شدن به دنیای صنعت طلا مهارت هایی لازم دارید.

از جمله مهارت های لازم برای وارد شدن به این شغل:

شناخت کامل عیارهای طلا

روش تشخیص و عیارسنجی

تشخیص فلزات گرانبها و شناخت آلیاژهای به کار رفته در آن

شناسایی ویژگی فیزیکی فلزات گرانبها

حسابداری و محاسبات این فلز گزانبها به زبان ساده

زمینه بازاریابی و فروش و مشتری مدار بودن

آشنایی با چگونه کارکرد تجهیزات طلا فروشی و ابزارهای کار طلافروشی

شما به عنوان خریدار هم باید نکاتی را رعایت کنید و با روند و قانون های این خرید آشنا باشید.

بهتر است برای خرید به فروشگاه های معتبر که بر آنها نظارت می شود مراجعه کنید و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید.

در انتخاب طلا بسیار دقت کنید و سعی کنید سرسری از لحاظ ظاهری انتخاب نکنید و با سلیقه شما سازگار باشد.

زیرا اگر یک روز هم از خرید طلای شما بگذرد و بخواهید برای فروش طلا اقدام کنید، طلای شما را به عنوان طلای کهنه خریداری میک نند که این به معنی  ضرر شماست.

بهتر است مراقب فاکتور خود باشید. زیرا فروشندگان طلا، طلایی را که فاکتور نداشته باشد خریداری نمی کنند مگر اینکه مشتری ثابت آن مغازه یا فروشگاه باشید و آنها شما را بشناسند. البته روش فاکتور المثنی هم وجود دارد که بیشتر طلافروشی ها آن را انجام نمی دهند.

 

طلافروشی

درآمد یک طلافروشی

برای هیچ شغلی و در هیچ صنفی نمی توان درآمد دقیقی تعیین کرد. طلافروشی نیز از این قاعده مستثنی نیست. و نمی توان میزان دقیقی از درآمد

طلافروشی را اعلام کرد. زیرا درآمد شغل طلافروشی مانند سایر شغل های دیگر به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. مثلا به تعداد طلافروشی

هایی که در یک راسته بازار قرار دارند. یا به طور کلی نوقعیت و لوکیشن مغازه.

همچنین در سال‌های اخیر شمار افرادی که وارد این عرصه شده‌ اند نیز به شدت افزایش پیدا کرده است. و این رقابت نیز باعث کمتر شدن درآمد طلافروشی

ها شده است. اما در این میان طلافروشی که بتواند اعتماد مشتری‌ های خود را جلب و نحوه‌ برخورد صحیحی با آنان داشته باشد، می ‌تواند مشتریان

بیشتری جذب کند. در کنار این موارد تنوع و مدل های مختلف در طلا و در نظرگرفتن سلیقه و نیاز مشتری نیز عامل موثری در درآمد یک طلافروشی است.

مزایا و معایب طلافروشی

شغل طلافروشی مانند هر شغل دیگری دارای مزایا و معایب خاصی است. که اگر با عدم آشنایی با این موارد وارد بازار کار شوید، قطعا شما را به دردسر

خواهد انداخت. حتی ممکن است جبران ضرری که در اثر این ناآگاهی می کنید، تا سال ها طول بکشد. اما به طور کلی، مزایا و معایب این شغل را می‌ توان

در چند جمله‌ زیر خلاصه کرد:

مزایا:

طلا یک سرمایه گذاری ارزشمند است. و از قدیم برای اینکه کسی می خواست سرمایه ای با نقدینگی بالا داشته باشد، طلا می خرید.

قدرت نقدشوندگی طلا بسیار بالاست. و هر لحظا امکان تبدیل آن به پول نقد وجود دارد. بنابراین شغلی است که هر چه در آن سرمایه گذاری کنید، اصل پول است.

طلا یک کالای جهانی است. حتی در خارج از کشور نیز اعتبار دارد. اما اگر پول نقد باشد، ممکن است به طور مثال وجه رایج مملکت ما در کشور دیگر اعتباری نداشته باشد.

معایب شغل طلافروشی

برای شروع به شغل طلافروشی به سرمایه اولیه زیادی نیاز است.

طلا به شدت تحت تاثیر نوسانات جهانی است. و امکان تغییر قیمت هر لحظه در آن وجود دارد.

سرمایه گذاری در طلا چگونه است؟

سرمایه‌گذاری در بازار طلا همواره در بلندمدت یک سرمایه گذاری پربازده بوده است. از این رو می‌توان بازار طلا را در مقایسه با سود بانکی و انواع سرمایه

گذاری های کم خطر در رتبه بالاتری قرار داد. مثلا سکه در سال های گذشته تاکنون رشد چشم گیری داشته است. و سرمایه گذاری در آن به شدت توصیه

شده است.

ویژگی های یک طلا فروشی معتبر

وجود انواع مدل ها و طرح های طلا در سبک های گوناگون

از مهم ترین ویژگی یک طلافروشی داشتن طلا در سبک و مدل های متنوع است. چون هر مشتری سلیقه خاص خود را دارد و یک طلافروشی خوب باید

مطابق با هر سلیقه ای طلا برای فروش داشته باشد.

ارائه فاکتور

ارائه فاکتور دقیق از دیگر ویژگی های طلافروشی است. فاکتور باید شامل مالیات، اجرت، قیمت طلا و سود فروشنده باشد. تمامی اطلاعات باید به طور واضح

در فاکتور ذکر شوند.

نمایش لحظه ای و قیمت روز طلا بر روی صفحه نمایش

وجود یک صفحه نمایش و نمایش لحظه ای طلا نشان از اعتبار یک گالری طلا است. این کار باعث ایجاد اطمینان در مشتری می شود. چون می تواند قیمت

طلا را به طور آنلاین ببیند و نگرانی از بابت کلاهبرداری نداشته باشد.

 

طلافروشی

دارای امنیت کافی

بازارها و پاساژهای طلافروشی معمولا به سیستم امنیت پلیس متصل هستند اما اگر مغازه ای به طور جداگانه باشد باید حتما امنیت کافی آن فراهم شود.

وجود گواهینامه معتبر از صنف طلافروشان

داشتن گواهینامه از صنف طلافروشان نشان از اعتبار طلافروشی است. این مسئله نشان دهنده حرفه ای و تخصصی بودن آن گالری است.

داشتن فروشنده ی خوب

فروشنده ای که بتواند اطلاعات دقیق در اختیار مشتری قرار دهد و حوصله و صبر کافی برای برخورد با مشتری را داشته باشد، از مزایای یک طلافروشی خوب است.

نورپردازی و ویترین زیبا

برای موفقیت در فروش و ترغیب مشتری برای ورود به گالری لازم است نورپردازی عالی و ویترینی زیبا داشته باشید. ویترین باید به گونه ای باشد که مشتری

بتواند زلای موردنظرش را به خوبی ببیند و نیاز به لمس کردن آن نداشته باشد.

اجرت در طلا فروشی

در طلا فروشی اجرت بخشی از هزینه پرداختی است که مشتری به هنگام خرید به فروشنده می‌پردازد.

بهتر است بگوییم اجرت سهم تولید کننده آن طلا و جواهر است.

اما بهتر است بدانید میزان اجرت در همه طلا فروشی ها یکسان نیست. در بعضی از طلافروشی‌ها اجرت کم و مقرون به صرفه است  و در بعضی از

طلافروشی‌ها اجرت ها بسیار بالا هستند.

علت بالا بودن اجرت بعضی از جواهر فروشی ها و جواهرات عبارتند از :

طلا های نگین دار: طلا های نگین دار دارای نگین های اتمی و فیک هستند ولی همان ها باعث بالا بودن قیمت آن جواهر و اجرت بیشتر آن می‌شوند.

جواهر های اصل به همراه طلا : اینکه دیگر مشخص است، جواهرهای اصل قیمت‌ های هنگفتی دارند و اگر با طلایکی  شوند که اجرت آن  جواهر با قیمت

اجرت طلای خالی قابل قیاس نیست.

طلا و جواهرات ای که تراش دار هستند : ظرافت و دقت و زمان به خرج دادن برای ساخت جواهر باعث می شود که هزینه بیشتری بپردازید و صد البته

جواهری که می‌ خرید هم از نظر ظاهری نظیرش کم خواهد بود.

طلافروشی

طلافروشی آنلاین

امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در تکنولوژی و ارتباطات به وجود آمد، و همچنین شیوع بیماری هایی همچون کرونا و آلودگی هوا و ترافیک، افراد ترجیح می دهند تمامی خریدهای خود را به صورت اینترنتی و آنلاین انجام دهند.

طلا نیز یکی از احتیاجات انسان است که خرید اینترنتی آن بسیار رایج شده است و سایت هایی راه اندازی شده اند برای فروش آنلاین طلا و جواهر که دارای تنوع و طراحی زیبایی هستند.

خرید اینترنتی طلا مزایایی با خود به همراه دارد از جمله اینکه باعث می شود کاربر بتواند در بین قیمت ها و طرح های متنوع حق انتخاب داشته باشد و در خصوص جنس آن هیچگونه جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

زیرا همان گونه که در جریان هستید، جنس طلا کاملا مشخص شده است و مانند لباس یا کفش نیست که در عکس جنس آن مشخص نباشد و بعد از خرید متوجه شوید جنس نامرغوبی دارد.

بنابراین خرید آنلاین طلا کاملا مطمئن است و با خیال راحت می توانید اقدام به خرید اینترنتی این محصول نمایید.

چطور به یک وبسایت اینترنتی اعتماد کنیم؟

قطعا جهت خرید اینترنتی ترس و نگرانی هایی وجود دارد. مخصوصا اگر محصول با ارزشی همچون طلا باشد. اگر قصد خرید اینترنتی محصول باارزشی همچون طلا را دارید، لازم است به نماد اعتماد الکترونیک وبسایت توجه نمایید.

این نماد به سایت هایی داده می شود که مورد تایید مرکز توسعه تجارت الکترونیکی باشند تمامی سایت های معتبر این نماد را در ابتدای صفحه سایت خود دارند که نشان از اعتبار و قانونی بودن فعالیت آن است.

جهت خرید اینترنتی طلا باید به گارانتی، شیوه ارسال و سایر تضمیناتی که فروشنده ارائه می کند، توجه کنید. توجه داشته باشید که در خرید اینترنتی طلا نیز باید از فروشنده فاکتور بخواهید.

 

طلافروشی

مزایای خرید اینترنتی طلا

یکی از مزایای خرید اینترنتی طلا این است که می توانید در سایت های مختلف بگردید و محصول موردنظر خود را با توجه به بودجه خود خریداری نمایید. بنابراین دایره انتخاب شما بسیار گسترده تر از خرید حضوری است.

همچنین در هرزمان که وقت داشتید و شرایط برای خرید شما مهیا بود، می توانید به سایت مراجعه کنید و طلای مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

نیازی به حضور در طلافروشی ندارید و به دلیل اینکه جنس طلا کاملا مشخص است، از روی عکس نیز می توانید خرید خود را انجام دهید.

با توجه به مبلغی که در اختیار دارید می توانید هر مقدار طلا که دوست دارید خریداری نمایید.

گالری طلای حسینی

گالری طلای حسینی واقع در شهریار توانسته با فروش اینترنتی دغدغه خرید طلا در این روزهای کرونایی را برای مشتریان به صفر برساند. در این وبسایت

ویترینی آنلاین وجود دارد که می توانید مطابق با سلیقه خود هر مدل را که خواستید با اطمینان خریداری نمایید. و اگر مدل خاصی هم مدنظرتان است می

توانید تصویر آن را برای ما بفرستید تا بصورت سفارشی آن را تولید کنیم. و در اختیارتان قرار دهیم. لذت خرید آنلاین طلا را با ما تجربه کنید.

 

گالری حسینی

بورس انواع طلا،نقره و ساعت

 

  • ادمین - گالری حسینی
  • مرداد 17, 1400
  • 21 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 5 =

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!