7 تفاوت طلا و نقره کدام است؟

7 تفاوت طلا و نقره کدام است؟

خرید طلا و نقره به مهارت و تجربه نیاز دارد. معمولا برای خرید طلا و نقره به اطلاعاتی باید دست پیدا کنیم تا بتوانیم جنس اصل را از تقلبی تشخیص دهیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی درخصوص خرید طلا و نقره کسب کنید. و همچنین بیان کنیم 7 تفاوت طلا و نقره کدام است؟

 

7 تفاوت طلا و نقره کدام است؟

تعریف طلا و نقره

طلا یکی از فلزات ارزشمند و گران بها است که برای ساخت جواهرات زینتی از آن استفاده می شود. طلا در رنگ های زرد و سفید موجود است.

نقره نیز فلز ارزشمندی است که همانند طلا برای ساخت زیورآلات و جواهرات از آن استفاده می شود. ترکیب نقره با مس باعث می شود نقره مقاومتر شود و در اثر چکش خوردن آسیب نبیند.

7 تفاوت طلا و نقره کدام است؟

تفاوت در قیمت

یکی از اصلی ترین تفاوت طلا و نقره تفاوت در قیمت است. طلا ارزشی به مراتب بالاتر از نقره دارد. البته نقره نیز در جایگاه خود ارزشمند است. ولی طلا به نسبت ارزشمندتر است.

تفاوت در ایجاد حساسیت های پوستی

از آنجایی که برای ساخت جواهرات طلا را با نیکل ترکیب می کنند، این فلز گرانبها موجب ایجاد حساسیت هایی در پوست افراد می شود. البته حساسیت در افراد مختلف متفاوت است. ممکن است فردی به طلا حساسیت داشته باشد و فردی به نقری. پس بطور حتم نمی توان گفت طلا آلرژی بیشتری ایجاد می کند یا نقره.

تفاوت در نحوه ی مراقبت

طلا را در هر شرایطی نگهداری کنید، تغییری در آن ایجاد نمی شود. و رنگ و جلا و زیبایی خود را حفظ می کند.  به همین علت است که محبوبیت بالایی دارد. اما در نقره اینگونه نیست. نقره برای اینکه رنگ و جلای اولیه را داشته باشد، باید از رطوبت دور بماند.

تفاوت در دوام و مقاومت

طلا در مقایسه با نقره از مقاومت و دوام بالاتری برخوردار است. طلا در مقابل عوامل محیطی مقاومتر است. به همین دلیل برای استفاده از جواهراتی ک می خواهید ماندگار باشد، مانند حلقه پیشنهاد می کنیم از طلا استفاده کنید.

کاربرد در صنایع مختلف

کاربرد نقره برای مصارف صنعتی بسیار بیشتر از طلا است. از نقره در صنایع پزشکی، الکتریکی و … استفاده های فراوانی می شود. البته از طلا هم استفاده می شود اما بسیار کمتر از نقره.

تنوع در طرح و مدل

تنوع طرح در طلا بسیار کمتر از نقره است. اما نقره طرح و استایل های بیشتری دارد. که همین مسئله باعث محبوبیت آن در بین خانم ها شده است. نقره به دلیل طرح های متنوعی که دارد، برای همه مجالس مناسب است.

تفاوت در رنگ

رنگ اصلی طلا زرد است. البته امروزه به دلیل استقبال مردم، طلا را به رنگ سفید نیز در می آورند. اما نقره در همان ابتدا رنگ سفید یا همان نقره ای دارد. البته تشخیص نقره از طلا سفید کمی مشکل است.

 

گالری حسینی

بورس انواع طلا،نقره و ساعت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 6 =

درحال بارگذاری ...
مقایسه محصولات
لیست مقایسه محصولات شما خالی می باشد!